ברוכים הבאים לאתר החדש של EROTEX!

השקעה חכמה וסגנונית – גלו מה עומד מאחורי הווילונות שלכם

וילון כפלים דגם לין 717945

וילונות לבית הם כמו שמלה לנשף. הם מקשטים את הבית ומדייקים את הטאצ' הסופי בעיצוב והלבשת הבית, הם מוסיפים לאווירה, מקשטים את הפתחים וצריכים להיות מותאמים לסגנון הייחודי שלנו. המגוון הוא אינסופי והתוצאות יכולות לקצור מחמאות. מאחורי כל וילון ישנו סיפור המתחיל בבחירת הבדים ואופן תפירתו. לתפירה תפקיד מכריע הן בפונקציונליות והן באסתטיקה.

סוג התפירה הנכון יכול לשפר את המראה הכללי של הווילונות תוך הבטחת עמידותם. במאמר זה, נחקור שלושה סוגי תפירה נפוצים עבור וילונות: שטוח, בננה וקפל משולש. הבנה על אופן ייצורו והאפשרויות העומדות בפניכם תאפשר לכם לעשות בחירה מושכלת לגבי סוג הווילון האולטימטיבי עבורכם.

סוגי תפירה של ווילונות

כשמדברים על סוגי תפירת לווילונות, למעשה מתייחסים לחלקו העליון של הווילון, סגנון התפירה ישפיע על נראות, על "הנפילה" של הווילון וגם על הכפלים עצמם ובסופו של דבר ייעצב את התוצאה הסופית. סוגי התפירה השונים יכולים להשפיע על המראה הכללי של הוילון וליצור שוני בין וילון לוילון, לדוגמה סוג תפירה שטוח וסוג תפירה בננה על אותו סוג בד ייצרו וילונות שונים.

וילונות בתפירה שטוחה

בתפירה שטוחה כפלים יהיו צמודים אחד לשני וכפי שהשם מרמז, יוצרת מראה חלק, דמוי גל, כאשר הווילון סגור. את המראה הזה אנחנו משיגים על ידי הצמדת כותרת הווילון ללוח הבד, יצירת גימור מסודר ואחיד. תפרים שטוחים משמשים לעתים קרובות עבור בדים קלים וסגנונות וילונות עכשוויים וניתנים לתלייה על מסילה בלבד.

המאפיינים העיקריים של תפירה שטוחה כוללים:

 • מראה נקי ומינימליסטי המתאים לעיצובי פנים מודרניים.
 • לוח הווילונות מונח שטוח וישר כשהוא סגור, ומספק מראה חלק ויעיל.
 • מתאים לבדים עם פחות נפח או קשיחות.

וילונות בתפירת בננה

תפירת בננה, מוסיפה נופך של אלגנטיות ודרמה לווילונות. זהו קפל הדורש כמות בד רבה ביחס לווילון בתפירה שטוחה, לעיתים עד פי שלוש. טכניקת תפירה זו יוצרת קפלים בבד, ומעניקה לווילונות מראה קלאסי ומדורג המזכיר קונוס דק המצטמצם מלמטה למעלה.

המאפיינים העיקריים של תפירת בננה כוללים:

 • מראה יוקרתי, מפואר ונינוח שניתן להשחיל על מוט או מסילה, דבר המהווה יתרון משמעותי.
 • מושלם עבור חללי פנים רשמיים ומסורתיים.
 • קפלים וכפלים עמוקים המוסיפים מימד ומרקם לווילונות.
 • החלק התחתון של הווילון רחב יותר, מתחדד בהדרגה לכיוון העליון.
 • משמש לעתים קרובות עם בדים כבדים ובעלי מרקם עשיר ליצירת אפקט מלכותי.

וילונות בתפירה משולשת

תפירת קפלים משולשת, הידועה גם בשם תפירת קפלים צרפתית, היא בחירה פופולרית עבור וילונות בשל האלגנטיות הנצחית שלה. סגנון תפירה זה כולל קיבוץ של שלושה קפלים במרווחים קבועים, יצירת מראה מובנה ומותאם. תפירת קפלים משולשת עובדת היטב עם בדים בינוניים עד כבדים.

המאפיינים העיקריים של תפירת קפלים משולשת כוללים:

 1. מראה מעודן ומתוחכם המתאים לעיצוב עכשווי ומסורתי כאחד.
 2. קפלים מוגדרים היטב השומרים על צורתם, גם כשהווילונות פתוחים.
 3. רוחב הווילון מופץ באופן שווה על פני הקפלים, ויוצר מראה אחיד ומאוזן.

מספק גימור רשמי ומלוטש לווילונות. בחירת סוג התפירה הנכון עבור הווילונות שלך חיונית להשגת האסתטיקה והפונקציונליות הרצויה. תפירה שטוחה מציעה מראה מלוטש ועכשווי, בעוד תפירת בננה מוסיפה נופך של פאר ודרמה. תפירת קפלים משולשת מספקת גימור מותאם ומעודן. מומלץ לשקול את סגנון החלל שלך ואת מאפייני הבד כדי לקבוע את טכניקת התפירה המתאימה ביותר עבור הווילונות שלך. על ידי בחירת התפירה המתאימה, תוכלו להפוך את הווילונות בבית לאלמנטים עיצוביים מושכי עין שתורמים ומעצבים את האווירה הכללית בחדרים ובבית בכלל.

וילון לכל חלון

וילונות קפלים- וילונות קפלים מיוצרים בהתאמה אישית וזמינים במגוון סגנונות תפירה, גדלים, בדים ומרקמים. אלו בדרך כלל וילונות היוצרים מראה מובנה ואלגנטי. וילונות קפלים מציעים רבגוניות ולפיכך ניתן להתאים אותם לסגנונות והעדפות עיצוב פנים שונות. וילונות רומיים- וילונות רומיים כוללים טכניקת קיפול ייחודית שבה הבד נשפך בקפלים מלמעלה למטה. הרמה והורדה של הבד באמצעות מנגנון חוט מתכוונן, המאפשר שליטה בכניסת האור.

וילונות רומיים מעניקים מראה נקי ומתוחכם וגם הם זמינים במגוון רחב של בדים ודוגמאות. ווילון קלאסי-וילונות קלאסיים מתייחסים לווילונות בעלי עיצוב סימטרי התפור בקפידה. התפירה מרווחת באופן שווה לכל אורך הווילון, ויוצרות קווים ישרים ומסודרים. וילונות קלאסיים מציגים לרוב אסתטיקה מסורתית ונצחית המתאימה לעיצוב פורמלי. תריסי גלילה – וילונות גלילה מורכבים מלוח בד שעבר תהליך התקשות ועמידות בפני אבק.

תריסים אלו מגולגלים למעלה או למטה באמצעות מנגנון המאפשר שליטה קלה בפתיחה וסגירה לכניסת אוויר ואור. וילונות גלילה גם הם זמינים במגוון צבעים, דוגמאות ורמות אטימות, מה שהופך אותם לבחירה פופולרית עבור חללי מגורים ומסחר כאחד. המראה שמתקבל הוא קו אחיד, נקי ורשמי. וילונות ונציאנים (עץ/אלומיניום), עשויים עץ או אלומיניום, מאפשרים שליטה מדויקת באור לאורך כל היום. הם מורכבים מדקים אופקיים הניתנים להתאמה כדי לווסת את כמות האור הנכנסת לחדר. וילונות ונציאנים מציעים פרטיות ומתאימים לסגנונות פנים שונים, ממודרני ועד מסורתי.

רואים רחוק רואים שקוף-וילונות שקופים כשמם כן הם- קלים ושקופים, הם מאפשרים לאור רך ומפוזר להיכנס, תוך שמירה על פרטיות. וילונות אלו עשויים מבדים עדינים כמו שיפון או וואל ולרוב משמשים כשכבה נוספת לצד שכבת ווילון נוספת, אבל לא בהכרח. וילונות שקופים הם עדינים מוסיפים נופך רומנטי, קיצי ויוצרים תחושת אווריריות בחלל. וילונות האפלה- וילונות האפלה נועדו לחסום אור חיצוני לחלוטין והם בעלי הצללה מלאה. הם עשויים מבדים עבים ואטומים עם בטנה מיוחדת המונעת חדירת אור. וילונות האפלה הם אידיאליים עבור חדרי שינה, קולנוע ביתי, או כל חלל שבו בקרת האור היא חיונית.

כמה זה עולה לנו

על שלושה דברים עומד תקציב הווילון. בסופו של עניין ההחלטה על סוג הווילון תושפע קשות גם מהסכום הכולל שהקצאתם לדבר. בפרט אם אתם מתכוונים להלביש חלונות ופתחים רבים בבית. לשם כך, כדאי שתכירו את שלושת הגורמים העיקריים אשר יכריעו את עלות הווילון. סוג הבד וכמותו, סגנון התפירה ומסלול וחומרה.

להל"ן הפירוט

סוג הבד

הבד הוא המרכיב החשוב ביותר בבחירת וילון שכן איכותו וכמותו קריטית למחיר. רק לסבר את האוזן, על מנת ליצור נפח ומלאות, בדרך כלל, מוסיפים שלושה מטרים של בד לכל מטר רוחב. ישנם סוגים שונים של בדים זמינים למטרות שונות, כולל בד שקוף, האפלה, סינון אור, בדי מרקם ובדי משי, בין היתר. כל סוג בד משרת פונקציות שונות, כגון מתן שקיפות, בקרת אור או מרקם מסוים ומחירו משתנה בהתאם.

סגנון תפירה

סגנון התפירה יכול להשפיע על הווילון והמראה הכללי של הווילון. את כותרת הווילון ניתן לתפור במגוון סגנונות, והיא זו שתקבע את אופן נפילת הווילון ומראהו הסופי. לדוגמה, ניתן לתפור את כותרת הווילון כגלגול רציף במרווחים קבועים, וליצור אפקט דמוי אקורדיון. לחילופין, ניתן לתפור אותו כקיפול בננה, המעניק לווילון מראה מקופל ייחודי. סגנון התפירה מוסיף אופי ועניין ויזואלי לעיצוב הווילון ולכל סגנון תפירה מחיר ייחודי לרמת הקושי והגימור המבוקש.

מסילה ואבזור

האיסוף והתנועה של הווילון נעשים ידי מערכת מסילות או קרניז וציוד נלווה נוסף. המסילה יכולה להיות מסילה מיוחדת עם מנגנון כבל או מנוע חשמלי לשליטה קלה. בחירת המסלול והחומרה תלויה בפונקציונליות הרצויה ובהעדפות האסתטיות. תכונות נוספות כמו שלט רחוק אלחוטי, שילוב בית חכם או מתגים ידניים ישפיעו גם הם על העלות הכוללת. FUN FACT – סגנון התפירה הנפוץ ביותר הוא סגנון בננה שטוח.

לסיכום

וילונות של ארוטקס מגיעים בסוגים וסגנונות שונים, כל אחד מציע תכונות ייחודיות. וילונות קפלים מספקים אפשרויות התאמה אישית, בעוד וילונות רומיים מציעים מנגנון קיפול ייחודי. וילונות קלאסיים משדרים אלגנטיות נצחית, וילונות גלילה מספקים שליטה קלה באור בעוד שתריסים וונציאנים מאפשרים התאמה מדויקת. וילונות שקופים יוצרים אווירה עדינה, בעוד וילונות האפלה מבטיחים חושך מוחלט. על ידי הבנת סוגי הווילונות השונים הזמינים, כל אחד יכול לבחור את האפשרות המתאימה ביותר לצרכים הספציפיים ולהעדפות העיצוב וכמובן לקו העיצובי הייחודי של הבית.

בודק...